Ви тут: Міжнародне співробітництво
понеділок, 17-02-2020

В Європу з ERASMUS +

Библиотека БТУ
Лекции преподавателей ХНАДУ в БТУ
Профессор Д.М.Клец в лаборатории БТУ

В Європу з ERASMUS +

В Європу з ERASMUS +

Напевно, ERASMUS - це сьогодні найпоширеніше слово в освітньому університетському світі. Примітно, що вона створена з великих літер назви європейського проекту European Region Action Scheme Mobility University Students, що в перекладі означає: Схема дій щодо мобільності студентів університету європейського регіону.

У суворій відповідності з назвою реалізується і ідея проекту, що сприяє розвитку і взаємному збагаченню європейських університетів-партнерів за допомогою навчання студентів, лекцій, семінарів викладачів, наукових стажувань і досліджень аспірантів і науковців.

В даний час Харківський Національний Автомобільно-Дорожній Університет бере участь в 3-х проектах ERASMUS +: з Дрезденським технічним університетом Німеччини (напрямок «транспортна мобільність»); з Лодзінської Політехнікою з Польщі в напрямку «інженерна механіка та матеріалознавство» і, особливо, активно проходить взаємодія з Бранденбурзьким Технічним Університетом - БТУ (м. Коттбус, Німеччина) в напрямку «інженерна механіка і двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ)».

Відповідно до регламенту проекту був проведен конкурс серед студентів механічного факультету для шестимісячного навчання в Німеччині. У підсумку, чотири студенти, з найкращими показниками у навчанні та які володіють іноземною мовою на необхідному рівні, підтвердженому сертифікатами, у вересні 2017 року відбули в м. Коттбус. А вже в листопаді, в режимі відеоконференції, вони розповідали і показували своїм одноліткам, які залишилися в Харкові, як проходить їх навчання і самостійна робота в бібліотеці університету, як реалізуються їхні контакти з викладачами і проходять контрольні роботи, умови проживання та дозвілля з численними контактами з іноземними студентами багатьох країн світу.

Разом зі студентами, зі своєю програмою наукових і експериментальних досліджень, виїхав в м.Коттбус аспірант кафедри автомобілів ХНАДУ Олександр Чернишов. У своїх листах на кафедру він пише, що стажування проходить в найкращих умовах, йому надано найсучасніше обладнання для проведення випробувань розроблених моделей.

В рамках академічної мобільності, передбаченої ERASMUS +, в Коттбус вирушили також 6 викладачів університету (в різні терміни), які прочитали по п'ять своїх лекцій англійською, німецькию мовами  іноземним студентам БТУ . Крім того, в ході візитів, вони знайомилися зі змістом навчального процесу підготовки студентів в самому східному університеті Німеччини, з кафедрами та лабораторіями БТУ, з німецькими вченими і викладачами. Особливо, відзначили всі члени харківської делегації високу ступінь самостійної роботи німецьких студентів, їх активну участь і розробки в студентської науки, найсучасніше оснащення навчальних лабораторій, високий рівень комп'ютерних програм, робототехніки, автоматизації технологічних процесів. А доцент кафедри автомобільної електроніки ХНАДУ А. Дзюбенко під час свого перебування в Німеччині, разом зі своїми німецькими колегами, проводили випробування створеної ним системи запалювання для двигунів, що працюють на збіднених газових сумішах. Результати випробувань високо оцінили німецькі фахівці, зазначивши більш стійке і активне горіння суміші в порівнянні з розробками запропонованими раніше вченими БТУ.

Не менш важливим результатом участі ХНАДУ в проекті ERASMUS, є і візити до Харкова німецьких вчених, аспірантів, студентів. З листопада 2017 року по 1 березня 2018 року проходив наукове стажування німецький аспірант Мар'ян Михалюк на кафедрі ДВЗ ХНАДУ. Познайомившись з науковим потенціалом кафедри, розробками її вчених, беручи участь в експериментальних дослідженнях газових двигунів, він висловив задоволення результатами свого стажування і особливо дякував завідувача кафедри проф. Ф.І. Абрамчука за численні професійні консультації, мудрі поради і рекомендації щодо змісту дисертації перед її захистом в Німеччині. Цікаво проходила зустріч Мар'яна з українськими та іноземними студентами автомобільного факультету, на якій він презентував особливості навчання студентів в БТУ, досягнення його вчених в двигунобудування, відповів на численні запитання студентів.

Цікаво і змістовно проходили лекції німецького професора А. Антошківа, які він прочитав студентам, аспірантам і фахівцям кафедр ДВС і автомобільної електроніки в період свого перебування в ХНАДУ з 3 по 10 грудня 2017 року. Крім того, німецький гість виступив перед викладачами і керівництвом університету, розповівши про особливості роботи їхніх колег в університетах Німеччини, напрямки наукових робіт БТУ і взаємодії його вчених з провідними автомобільними і авіаційними компаніями Німеччини та Європи.

А в квітні 2018 року в ХНАДУ за програмою проекту прибуває німецький студент Ханнес Вензель на 3-х місячну навчання за спеціальністю «матеріалознавство». Викладачі кафедри технологій металів та матеріалознавства ретельно готуються до цього візиту, так як в даний час зовсім не часто в Україну на навчання приїжджають студенти з Німеччини. За підсумками реалізації європейських проектів, все їх безпосередні учасники (вчені, викладачі, аспіранти, студенти) і весь колектив ХНАДУ отримали безцінний досвід взаємодії з їх німецькими колегами, оцінили рівень і зміст професійної підготовки українських та німецьких студентів, встановили контакти з німецькими партнерами, намітили свої програми дій щодо вдосконалення навчального процесу з метою подальшої і реальної інтеграції в європейський простір.

В цьому випадку, ERASMUS + є найкращим засобом для взаєморозуміння, зближення українських та європейських університетів, для конструктивного і взаємовигідного співробітництва з Європою.